2016 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
HydraHeads
Gold Second Place Winner
Cedar River Gang - Iowa
Gold Third Place Winner
Pine Tree Paddlers
Silver Finals Winner
Rock N Rowers
Bronze Finals Winner
Wavemakers
Dondelinger GM Sprint Cup
Prostate Paddlers
Health, Medical & Dental
Oars of Fury
Construction & Contractors
Pine Tree Paddlers
Schools & Education Organizations
Beaver Fever
Family Groups
1212 Crew
Manufacturing
DRAGONEERS
Team Village Award
Scurvy Stitchers
Team Look Award
Team Tutto
Team Name Award
Sanford ONCers Away
Best Team T-shirt Award
Water Soaked Nerds

2016 Cornhole Tournament Champions


Adam Broten and Kaine Lundmark - 2016 Cornhole Tournament Winners

2015 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
HydraHeads
Gold Second Place Winner
Cedar River Gang
Gold Third Place Winner
Wooly Irishmen
Silver Finals Winner
Sanford Strokes
Bronze Finals Winner
Abscess Avengers
Dondelinger GM Sprint Cup
Oars of Fury
Community & Civic Organizations
Rowtarians
Health, Medical & Dental
Oars of Fury
Construction & Contractors
Deep Diggers
Schools & Education Organizations
Beaver Fever
Family Groups
1212 Crew
Manufacturing
Terminators
Team Village Award
Babe's Pole Kisses
Best Team T-shirt Award
Water Soaked Nerds

2015 Cornhole Tournament Champions

Kenny Kantor and Matt Pearl from Chicago, winners of the 5th Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.
Kenny Kantor and Matt Pearl from Chicago, winners of the 5th Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.

2014 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
HydraHeads
Gold Second Place Winner
Pine Tree Paddlers
Gold Third Place Winner
Wavemakers
Silver Finals Winner
Pinnacle Power
Bronze Finals Winner
Despicable Beavers
Dondelinger GM Sprint Cup
River City Dragons
Community & Civic Organizations
Wavemakers
Banking & Finance
First Nautical Bank
Health, Medical & Dental
Oar We There Yet?
Construction & Contractors
Pine Tree Paddlers
Schools & Education Organizations
Team Waldsee
Family Groups
1212 Crew
Manufacturing
Deckhands
Team Village Award
WESLOH FIVE-0
Team Look Award
Despicable Beavers
Team Name Award
Abscess Avengers
Best Team T-shirt Award
Oxford Realty Dragon Slayers

2014 Cornhole Tournament Champions

Kenny Kantor and Matt Pearl from Chicago, winners of the 4th Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.
Kenny Kantor and Matt Pearl from Chicago, winners of the 4th Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.

2013 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
HydraHeads
Gold Second Place Winner
River City Dragons
Gold Third Place Winner
Pine Tree Paddlers
Silver Finals Winner
Deep Diggers
Bronze Finals Winner
Dragon-Flies
Dondelinger GM Sprint Cup
River City Dragons
Health, Medical & Dental
Oar We There Yet
Construction & Contractors
Pine Tree Paddlers
Schools & Education Organizations
Beaver Fever
Family Groups
1212 Crew
Manufacturing
Maximum ROWtation
Team Village Award
Sanford Health Super Heroes
Team Look Award
The Scourge
Team Name Award
Ova Achievers

2013 Cornhole Tournament Champions

Dane Jones and Christian Knutson of Bemidji, winners of the 3rd Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.
Dane Jones and Christian Knutson of Bemidji, winners of the 3rd Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.

2012 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
Cedar River Gang
Gold Second Place Winner
HydraHeads
Gold Third Place Winner
River City Dragons
Silver Finals Winner
Beaver Fever
Bronze Finals Winner
Point O' Salers
Community & Civic Organizations
Lion's Pride
Banking & Finance
Banccaneers
Health, Medical & Dental
North Stars
Construction & Contractors
Pine Tree Paddlers
Schools & Education Organizations
The Rowin' Oaks
Team Village Award
Wesloh Five-O
Team Look Award
Lincoln's Honor Rowl
Team Name Award
Pachamama Paddlers

2012 Cornhole Tournament Champions

Kenny Kantor and Matt Pearl from Chicago, winners of the 2nd Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.
Kenny Kantor and Matt Pearl from Chicago, winners of the 2nd Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.

2011 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
River City Dragons
Gold Second Place Winner
The Eh Team
Gold Third Place Winner
Prostate Paddlers
Community & Civic Organizations
Lions Ship
Banking & Finance
First Nautical Bank
Health, Medical & Dental
North Stars
Construction & Contractors
Pine Tree Paddlers
Schools & Education Organizations
Grim Beavers
Team Village Award
Fabrowcators

2011 Cornhole Tournament Champions

Kenny Kantor (left) and Matt Pearl (right) from Chicago, winners of the 1st Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.
Kenny Kantor (left) and Matt Pearl (right) from Chicago, winners of the 1st Lake Bemidji Dragon Boat Festival Cornhole Tournament.

2010 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
HydraHeads
Gold Second Place Winner
The Eh Team
Gold Third Place Winner
Cedar River Gang
Silver Finals Winner
Bronze Finals Winner
Community & Civic Organizations
Banking & Finance
Health, Medical & Dental
Anytime Fitness
Construction & Contractors
Rockin Rowers
Schools & Education Organizations
TrekNorth Sundogs
Team Village Award
Team Look Award
Babe City Rollers
Team Name Award

2009 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
Cedar River Gang
Gold Second Place Winner
River City Dragons
Gold Third Place Winner
HydraHeads
Silver Finals Winner
Rockin Rowers
Bronze Finals Winner
Maximum ROWtation
Community & Civic Organizations
Rowtarians
Banking & Finance
DRAGGIN FORWARD
Health, Medical & Dental
Dragon Assets
Construction & Contractors
Pine Tree Paddlers
Schools & Education Organizations
Beaver Brigade
Broken Paddle Award
Sen Lin Hu
Team Village Award
Beaver Brigade
Team Look Award
Moto Dragons
Team Name Award
Water Soaked Nerds

2008 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
HydraHeads
Gold Second Place Winner
Wooly Irishmen
Gold Third Place Winner
The
Silver Finals Winner
KA Royal Rowers
Bronze Finals Winner
SOLLYC Dragon Sailors
Community & Civic Organizations
Prairie to Pine Paddlers
Banking & Finance
The Bancaneers
Health, Medical & Dental
Peak Freaks
Construction & Contractors
Pine Tree Paddlers

2007 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
SS Minnow
Gold Second Place Winner
Dragon Power
Gold Third Place Winner
Wooly Irishmen
Silver Finals Winner
Dragon Miesters
Bronze Finals Winner
Fei Long-Flying Dragon
Community & Civic Organizations
Prairie To Pine Paddlers
Banking & Finance
First Nautical Bank
Health, Medical & Dental
SS Minnow
Broken Paddle Award
Chamber Dragon Chums

2006 Dragon Boat Festival Awards

Gold First Place Winner
Wooly Irishmen
Gold Second Place Winner
Dragon Power
Gold Third Place Winner
Booth For Senate
Silver Finals Winner
PBTV Crew of the Salty Dog
Bronze Finals Winner
Sam's Sailors
Banking & Finance
Tikki Terrors
Health, Medical & Dental
Well Adjusted
Team Look Award
Bemidji Babes